Getest: Range Rover Sport 2014 – 5.0 V8 Supercharged
”De nieuwe Range Rover Sport, de meest dynamische Land Rover ooit gebouwd” Dit zijn de woorden van Land Rover zelf, wij gingen op pad met het topmodel en onderzochten of de nieuwe ”sport” zijn naam waar maakt en dus net zo sportief is als dat die doet ogen!
Supercharged – voor de ware Petrolhead
De Sport is te bestellen vanaf 83.500 euro, dan heb je de 3 liter turbodiesel met 258 pk. Niet gek he? nee, helemaal niet maar toch gingen wij met ons hart voor auto’s op stap met het topmodel: de supercharged! Deze 5.0 v8 met supercharger levert 510 pk, 625 nm koppel en sprint in slechts 5.3 seconden naar de 100 km/h. Indrukwekkende cijfers, die een hoop in je los maken. Ook dit kent zijn prijs want deze benzine variant kost bijna 70.000 euro meer (150.400 euro om precies te zijn!). Maar waarom zou je nou een 5.0 benzineversie aanschaffen als je ook onder de ton euro’s kan slagen voor een 3.0 liter diesel variant? Kijk, wij weten dat er in Nederland weinig mensen zullen zijn die deze supercharged zullen bestellen, de auto is namelijk als dieselversie ook al bijzonder goed.
Toch is die 5.0 S/C wel de kers op de taart, het is een variant die meer in je los maakt dan je zult denken. Wanneer je hem start en de acht-cilinder tot leven komt klimt er een glimlach van oor tot oor, de motor klinkt waanzinnig, doet zijn werk meer dan goed en is ook echt niet zenuwachtig. 9 van de 10 keer rijden je dan ook rustig en geef je gas met je kleine teen, want je hoeft het gaspedaal maar iets te kietelen en hij gaat. Alles gaat met zoveel gemak en in alle rust dat kent geen zes-cilinder! Maar ga je voor de kickdown dan gebeurt er iets wat niet te beschrijven is, je trekt de straatstenen uit de grond, de wagen klinkt alsof de wereld vergaat en opeens rijdt je de buurman met zijn 911 compleet zoek! Dat is toch waar we het voor doen? Je rijdt een SUV die ruim 2300 kilo weegt en toch weet die het bloed in je hoofd naar achteren te trekken en dan net als je denkt ik zit in een achtbaan, gaat de auto nog even door. Een heerlijke plof uit de uitlaten bij het schakelen en hop door naar de volgende versnelling en ja hoor dan gaat die weer, zoveel koppel het is werkelijk ongekend! Emotie – score: 10 punten!
Dynamisch? Jazeker!
Met een auto die zo zwaar is, zoveel kracht heeft en je gemakkelijk veel te hard rijdt moet je natuurlijk uitkijken wanneer je de bocht in duikt. Ik was al iets gewaarschuwd door zijn voorganger, die hier nog wel eens wat problemen mee had. Het verbaasde mij dan ook hoe deze nieuweling zich gedraagt op het wegdek, net als je denkt die bocht had ik wel wat rustiger kunnen nemen antwoord de Sport en trekt zich er zonder te twijfelen doorheen. Torque vectoring, elektronisch sper-differentieel voor en achter, actieve dempers: dat zijn de eigenschappen die deze nieuwe Sport zo wendbaar en dynamisch maken, de auto helt niet over in de bocht en voelt lichtvoetig aan wat er voor zorgt dat de Sport zijn naam eer aan doet!
Even van de weg af
Het blijft natuurlijk een echte Land Rover die ook off-road zijn werk moet kunnen doen, ook wij doken even het asfalt af en kwamen tot de conclusie dat zijn sportieve eigenschappen niet onder doen aan de offroad-capaciteiten. De Terrain-response techniek die er voor zorgt dat de auto zich gedraagt naar de ondergrond is op een automatische stand te zetten maar is ook handmatig in te stellen, hierdoor past hij de aandrijving en het onderstel aan. Bijzonder om te zien hoe een auto als dit zich door de modder heen trekt, wel belangrijk ga je echt offroad rijden zet dan een stel goede banden onder je sport want die zorgen toch voor het eerste contact met de ondergrond! De sport ademt door de lucht inlaten boven op de motorkap, dit omdat de auto 85 cm waterdiepte aankan en dan dus geen slok water neemt – niets is slechter voor een motor dan dat! sensoren in de spiegel lezen de waterdiepte en zorgen er voor dat de motor niet verdrinkt!
Conclusie
Gefeliciteerd Range Rover, de sport doet zijn naam eer aan! Waar de vorige Sport wat zwaarvoetig was is de nieuweling sportief, dynamisch en wendbaar genoeg om het zijn concurrenten erg lastig te gaan maken! Er is geen SUV zo multifunctioneel als deze en zeg nou eerlijk de Range blijft toch wel de koning der SUV’s!