Mr. Bean wilt van McLaren F1 af voor bijna €11 miljoen

Mr. Bean wilt van McLaren F1 af voor bijna €11 miljoen

Na 18 jaar, 66.000 kilometer en twee ongelukken waarvan één met een kostenplaatje van €1.065.000,-, zet Rowan Atkinson zijn zeldzame McLaren F1 te koop. In 1997 kocht hij de auto voor omgerekend €855.500,- en nu wilt hij er graag €10.700.000,- voor terug!

In totaal zijn er 107 McLaren F1’s gebouwd, hierbij zijn de prototypes en speciale GTR meegerekend. Van de ‘normale’ straatlegale F1 zijn er slechts 64 gebouwd. Sinds de introductie van de McLaren F1 was het de snelste productieauto van de wereld met een geclaimde topsnelheid van 386,5 km/h. In 2005 werd dit record verbroken door de Koenigsegg CCR met een topsnelheid van 387,87 km/h. Onder de kap schuilt een 6.1 liter V12 blok van BMW welke 627 pk levert.

Onlangs vertelde de inmiddels 60-jarige Rowan Atkinson in een interview dat het geen makkelijke keuze was om de McLaren F1 van de hand te doen. Maar ook vertelde hij; “Ik heb ‘m nooit gekocht als investeringsobject. Ik kocht ‘m omdat er zo goed is nagedacht over het ontwerp. Het is nu een enorm waardevolle auto geworden en daarom is het tijd om er iemand anders van te laten genieten.

Foto’s: James Lipman

Jorrik Aben

29-jarige petrolhead en mede-oprichter van Hart voor Auto's, dat in 2021 inmiddels zijn 11e levensjaar is ingegaan.