BMW X5 M en X6 M First Edition: slechts 250 stuks


Begin dit jaar werden de nieuwe BMW X5 en X6 M geïntroduceerd en hoewel de eerste exemplaren al rondrijden, komt BMW nu nog met een First Edition.
Het is een bekend trucje van autofabrikanten om de verkoop te stuwen: een gelimiteerde ‘First Edition’ uitbrengen. In dit geval worden er van zowel de X5 M en X6 M Competition First Edition 250 stuks geproduceerd.
Je kunt exclusief voor deze twee modellen kiezen voor de BMW Individual Manufaktur kleuren Frozen Dark Silver en Frozen Marina Bay Blue. Daarnaast krijgen de auto’s een ander setje velgen van 21 inch aan de voorkant en 22 inch aan de achterkant. Ook zien we carbon fiber spiegels en achterspoiler. Aan de binnenkant zien we Individual Merino leder in Silverstone en Midnight Blue. Om eraan te herinneren dat dit een First Edition is vind je hier en daar ’1/250’ badges.
Wat de Nederlandse meerprijs is van deze modellen, is helaas nog niet bekend. Wel weten we dat BMW X5 M in Nederland leverbaar is vanaf €200.796,-. Wil je de Competition uitvoering, reken dan op een basisprijs van €216.416,-. De BMW X6 M begint daarentegen bij €203.216,- en voor de X6 M Competition ben je minstens €218.236,- kwijt.
Zowel de X5 M als de X6 M gebruiken dezelfde 4,4-liter V8 met dubbele turbo en xDrive vierwielaandrijving. Voor de Competition varianten is het vermogen een stevige 625 pk en 750 Nm koppel. 0 tot 100 km/h sprinten doen ze natuurlijk ook; voor de X5 M is dat 3,8 seconden en de X6 M doet daar 3,7 seconden over. Met het optionele M Driver’s Package ligt de topsnelheid op 290 km/h.





